HABERLER


30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Baskil Belediye Başkanı Av. İhsan AKMURAT 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Akmurat, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki Türk Ordusu, Büyük Taarruz zaferiyle, Türk milletinin esareti asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir” dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Baskil Belediye Başkanı Av. İhsan Akmurat, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki Türk Ordusu, Dumlupınar’daki Büyük Taarruz zaferiyle, Türk milletinin esareti asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir” dedi. 94’üncü yılı kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın sadece Türk halkı için değil, batı sömürgeciliği altında ezilen tüm milletler için bir örnek olduğunu kaydeden Başkan Akmurat , “Dört bir yanı işgal edilen yurdumuzun İstiklal Mücadelesi, yokluklar ve imkansızlıklar içinde 30 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz zaferiyle kazanılmıştır. Bu millet dört bir yanını saran düşmanla kahramanca mücadele etmiş, canı pahasına savunduğu bağımsızlığı ve iman dolu göğsüyle yenilmez denen düşmanlarını hezimete uğratmıştır. Bu emsalsiz zafer, kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendirerek bağımsızlıklarına kavuşmalarına vesile olmuştur” ifadelerini kullandı. 

Ağustos ayının Türk milleti için zaferlerle dolu bir maziyi anlattığını dile getiren Başkan İhsan Akmurat, “26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferinden yüzlerce yıl sonra 26 Ağustos 1922 yılında başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de emsali görülmemiş bir zaferle sonuçlanmış, Türk milleti binlerce yıllık bağımsızlığını, ve hür vatanını düşmana teslim etmemiştir” dedi. 

Cephede bu milleti yenemeyen düşmanların artık; FETÖ, PKK, DAEŞ, YPG gibi terör örgütlerinin hainlikleriyle yıldırmaya çalıştığına dikkati çeken Başkan Akmurat, şunları kaydetti: “Kadim milletimiz vatanını, bayrağını, birlik ve beraberlik içerisinde ilelebet koruyacak, asla düşman postalını bu topraklara bastırtmayacaktır. Bu vesileyle 30 Ağustos zaferinin 94. Yıldönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere darbe teşebbüsü ve terör saldırılarında hayatını kaybetmiş, bu vatan uğruna can veren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, her birini rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”Ekleme Tarihi:30.8.2016
Okuma Sayısı:8070Yorumlarınız için teşekkürler.......

Ad Soyadı:  
Yorumunuz: